צעד אחד קטן

כשאומרים ״חכם סיני אחד אמר פעם…״, מתכוונים כנראה ללאו דזה.

לאו דזה היה פילוסוף סיני שחי כפי הנראה במאה השישית. הוא השאיר לעולם את תורת הדאואיזם וגם כמה עשרות או מאות ציטוטים חכמים, שאולי המוכר בהם, שבו מאוחר יותר עשה שימוש גם מאו דזה טונג הוא המשפט: ״ גם מסע של אלף מילין, מתחיל בצעד אחד קטן״.

אנשי עסקים מערביים, וישראלים בפרט, שמחליטים להיכנס לשוק הסיני, יוצאים למסע. מסע לא פשוט, עם המון מורכבויות, רגישויות ואתגרים. העולם העסקי הסיני, כמו גם העולם התרבותי והחברתי, שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים בעולמנו המערבי, וצריך להכיר אותו טוב, על כל הניואנסים שלו, לפני שמציבים כף רגל על אדמת סין. אז בנוסף לכל הפוסטים הקשורים לסין שמופיעים בבלוג שלנו, ולמפגשי ״שושלת מינג לינג״ במסגרת פורום ליצ׳י לעסקים, החלטנו ליצור מעין מדריך שיהווה צעד קטן במסע הארוך של איש העסקים הישראלי בסין, ובו פרטים על השפה הסינית, שיחונים ומקבץ של טיפים מנסיונם של אלה שכבר היו שם ומכירים את העולם העסקי הסיני מבפנים ומבחוץ.

היכנסו לקישור המצורף ותוכלו לדפדף במדריך.

אבל זאת כמובן רק ההתחלה. אם אתם נכנסים לשוק הסיני, כדאי לכם לבוא למפגש הקרוב של פורום ליצ׳י לעסקים ״שושלת מינג לינג״ שיעסוק בשוק הסיני ויכלול הרצאות מעניינות והרבה נטוורקינג ומינגלינג עם אנשי עסקים הקשורים לסין. המפגש יערך בבית התאחדות התעשיינים, רח׳ המרד 29, ת״א, ב-31.1.18 בין השעות 10:30-13:30. יהיה גם אוכל סיני טעים, אז בכלל כדאי לבוא.

מקווה מאד לראות אתכם שם, ובינתיים דפדפו במדריך ותעשו צעד קטן במסע הארוך לסין.

לפרטים דברו עם רותם
052-6084235
rotem@lichi.co.il
http://events.lichi.co.il/chinese_mingling
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *